Ujędrniająca moc kosmetyków naturalnych

Gładka, jędrna, dobrze odżywiona i zadbana skóra to jeden z atutów naszej kobiecości. Choć minie jeszcze trochę czasu zanim zrzucimy z siebie cieplejsze ubrania, warto już teraz pomyśleć o przygotowaniu naszej skóry na ten okres! Poprzez regularną, długotrwałą i odpowiednią pielęgnację, można znacznie poprawić jej elastyczność, trwale zlikwidować rozstępy i tzw. skórkę pomarańczową (cellulit), a tym samym, cieszyć się zdrową i jędrną skórą nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok. Warto pamiętać, że taki efekt uzyskać można w zaciszu własnego domu, bez konieczności wizyty w gabinecie odnowy biologicznej, a pomóc nam w tym może armia samej Matki Natury, w postaci naturalnych mydeł, maseł, olejów, hydrolatów i glinek.

naturalne ujędrnianie

Etap I: Oczyszczanie:

Już na etapie codziennego oczyszczania skóry, możemy zadbać o poprawę jej elastyczności, np. stosując kąpiele z dodatkiem naturalnych glinek (około 50 – 100 g glinki na wannę wody), które posiadają zdolność absorbowania zanieczyszczeń i toksyn z organizmu, a także wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej oraz redukcję cellulitu i rozstępów.

Dobre efekty przynosi wykonywanie przynajmniej raz w tygodniu ciepłych okładów z glinki. W tym celu do szklanego naczynia należy wsypać glinkę (ilość zależy od powierzchni ciała na którą chcemy wykonać okład) i zalać wodą (użycie w tym celu hydrolatu różanego lub z gorzkiej pomarańczy z pewnością wzmocni działanie okładu), aż do całkowitego jej pokrycia. Następnie całość wymieszać drewnianą łopatką, a naczynie postawić w pobliżu źródła ciepła. Tak przygotowaną miksturę nałożyć na te partie ciała, które wymagają ujędrnienia minimum na 10 minut.

Optymalne nawilżenie oraz oczyszczenie skóry zapewni Czarne Mydło Afrykańskie. Dzięki swoim 100% naturalnym składnikom (masło shea, olej kokosowy, olej palmowy), bogatym w kwasy tłuszczowe oraz witaminy A i E, mydło to znacząco poprawia elastyczność i wzmacnia cement komórkowy skóry, a zawarty w nim popiół ze strąków kakaowca, w bezpieczny sposób likwiduje martwy naskórek, pozostawiając skórę idealnie gładką, bez jej mechanicznego uszkodzenia. Dzięki temu Czarne Mydło Afrykańskie może być z powodzeniem stosowane przez osoby ze skórą naczynkową.

 Etap II nawilżanie:

Naturalne masła i oleje są skarbnicą NNKT oraz witamin, które naturalnie występują w naszej skórze. Przez ich niedobór skóra traci elastyczność, staje się sucha i szorstka, dlatego tak ważne jest uzupełnianie tych składników. Oto kilka sposobów stosowania maseł/olejów do ujędrnienia skóry:

  • nałóż kilka kropel bezpośrednio na skórę twarzy lub całego ciała, a następnie wmasuj (w przypadku stosowania olejku do ujędrnienia skóry ud, masuj je okrężnymi ruchami od dołu do góry, aż do całkowitego wchłonięcia się olejku). Zastosowanie na uprzednio zwilżoną skórę (np. zaraz po kąpieli), nie tylko ułatwi aplikację olejku, ale również pomoże w jego wchłanianiu się
  • wymieszaj w otwartej dłoni z ulubioną wodą kwiatową i wmasuj w skórę – dodatkowo nawilżysz skórę i spowodujesz, że stanie się ona aksamitnie gładka
  • do wanny napełnionej ciepłą wodą wlej 1-2 łyżek stołowych olejku, tak przygotowana kąpiel pozwoli Ci podczas chwili relaksu na ograniczenie przeznaskórkowej utraty wody, poprzez działanie nawilżające i natłuszczające. Po kąpieli na skórze pozostanie cienka warstewka olejku, którą można wmasować lub pozostawić do wchłonięcia. W celu uzyskania lepszego efektu można zastosować dodatkowo kilka kropel naturalnego olejku eterycznego*
  • stosuj do masażu wybranych partii ciała –zwłaszcza , jeśli chcesz uniknąć powstania cellulitu  oraz rozstępów lub uzyskać jak najlepsze rezultaty w ich redukcji. Dodanie naturalnych olejków eterycznych*, tak jak poprzednio, pozwoli uzyskać lepszy efekt końcowy
  • zmieszaj w dłoni olejek z ulubionym kremem lub balsamem tuż przed użyciem, a następnie wmasuj w skórę

Stosowanie naturalnych maseł  jest nieco trudniejsze, ze względu na ich gęstą konsystencje, ale i temu można zaradzić, np. poprzez ich zmieszanie z naturalnymi olejkami! Ilość dodanego olejku zależy tylko od tego, jaką konsystencje chcemy uzyskać.

Do najbardziej skutecznych w walce z cellulitem i rozstępami należą:

Naturalne oleje oraz masła poprawiające elastyczność skóry (niewymienione wyżej):

*Naturalne olejki eteryczne stosowane do poprawy elastyczności skóry to m. in. : pomarańczowy, grejpfrutowy, cedrowy, cytrynowy, jałowcowy.

Wybór jest całkiem spory. Większość z tych olejków/maseł może być stosowana zamiennie. Dobieranie odpowiedniego dla nas masła/olejku odbywa się zazwyczaj metodą prób i błędów, gdyż każdy inaczej reaguje na dany kosmetyk naturalny.

Po jakim czasie zauważymy widoczną poprawę elastyczności naszej skóry?

Już po pierwszym użyciu naturalnych olejów i maseł skóra staje się miękka i wygładzona. Widoczne rezultaty kuracji ujędrniającej wymagają jednak znacznie dłuższego okresu czasu i naszej cierpliwości. Dodatkowo należy pamiętać, że czas uzyskania oczekiwanych efektów jest indywidualny dla każdej z nas i zależy od wielu czynników, m. in. od stopnia utraty elastyczności skóry, rodzaju wybranego masła/oleju, czy częstości stosowania wybranej kuracji (najlepiej codziennie). Nie wolno zapomnieć, że same kosmetyki nie zdziałają cudu! W większości przypadków, do uzyskania oczekiwanego efektu niezbędna jest również odpowiednia dieta i specjalne ćwiczenia. W myśl tego, że lepiej zapobiegać niż leczyć naturalne masła i oleje idealnie sprawdzają się przy zapobieganiu utracie elastyczności skóry, wystąpienia cellulitu oraz rozstępów. Dlatego stosowane mogą być do codziennej pielęgnacji skóry w każdym wieku.

Facebook