Cienie i worki pod oczami

Okolice oczu są wyjątkowo delikatne, a skóra tam cienka i wiotka. Niekiedy do tego stopnia, że prześwitują przez nią naczynia krwionośne, co daje niepożądany efekt cieni pod oczami. Zjawisko to może dodatkowo nasilać się pod wpływem procesu starzenia się skóry, któremu towarzyszy jej ścieńczenie.

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu cieni?

  • skłonność genetyczna
  • zaniedbanie higieny oczu
  • zanik tkanki tłuszczowej i zaburzenia krążenia
  • nadmiar soli w diecie
  • niektóre choroby, np. cukrzyca, anemia, schorzenia tarczycy
  • długa praca przed komputerem i brak odpowiedniej ilości snu

Przyczyną worków i obrzęków pod oczami jest zmniejszenie elastyczności skóry, niewielkie zastoje limfy – do których może dochodzić podczas snu w pozycji utrudniającej krążenie – bądź nadmiar wody w organizmie. Niekiedy z wiekiem zdarza się również przerost tkanki tłuszczowej pod dolną powieką, co może prowadzić do powstania tzw. worków tłuszczowych, których usunięcie wymaga specjalnych zabiegów.

Jak pielęgnować problemową skórę wokół oczu?

Pamiętaj o dokładnym demakijażu. Wybieraj łagodne środki przeznaczone do skóry wokół oczu. Miękki, nasączony odpowiednim preparatem płatek przyłóż na kilkanaście sekund do zamkniętej powieki i rzęs. Zmyj tusz delikatnym ruchem w dół, wzdłuż rzęs. Ruchem od zewnętrznego w kierunku wewnętrznego kącika oczyść skórę pod okiem. Nie trzyj jej ani nie rozciągaj.  

W celu nawilżenia, odżywienia i ochrony stosuj kremy dedykowane tej okolicy. Delikatne, bezzapachowe i bogate w poniższe składniki:

Arnika, miłorząb japoński, żeń-szeń, kasztanowiec, świetlik lekarski, bluszcz, kwas hialuronowy, aloes, rumianek lekarski, betulina, algi, zielona herbata, witaminy E, C i K, oleje bogate w NNKT, ceramidy.

Chroń skórę przed promieniami UV. Stosuj filtry, noś okulary przeciwsłoneczne bądź kapelusze z szerokim rondem.

Wykonuj regularnie delikatny masaż w trosce o mikrokrążenie. 

Nie aplikuj preparatów tuż pod linię rzęs, zachowaj odstęp! Krem nałożony ok. 1 cm niżej też zrobi swoje, a Ty unikniesz pieczenia i łzawienia, które może wystąpić, gdy krem dostanie się do worka spojówkowego.

Tutaj kupisz produkty your natural side – <KLIK>