Przejdź do treści

Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu

  • przez

Skóra szyi i dekoltu jest bardzo cienka, co czyni ją podatną na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo szyja to część ciała, która pracuje niemal cały czas – na wygląd jej skóry wpływa nasza codzienna postawa, np. ciągłe zginanie.

Im wcześniej zdamy sobie sprawę, że szyja i dekolt również wymagają naszej uwagi, tym lepiej. Profilaktyka przedwczesnego starzenia powinna obejmować również prawidłową postawę na co dzień i w czasie snu. Poduszka powinna być dobrana do pozycji, w jakiej śpimy i zapewniać odpowiednie podparcie szyi – w trosce o jej wygląd, ale przede wszystkim też kręgosłup.

Praktyczne wskazówki:

  1. Pamiętaj o demakijażu – możesz używać tych samych kosmetyków, co do twarzy – np. mleczka do demakijażu/płynu micelarnego. Następnie oczyść szyję i dekolt odrobiną żelu/pianki myjącej oraz zmyj wodą. Na koniec spryskaj skórę hydrolatem.
  2. Peeling i maseczka – choć raz w tygodniu warto wykonać złuszczanie rejonów szyi i dekoltu. Posłuży do tego peeling enzymatyczny. Zabieg wykańczamy maską pielęgnacyjną.
  3. Krem i serum – stosuj lekkie kremy. Możesz dodawać do nich nasze serum, np. witaminę E czy skwalan. Bardzo ważne! Wszystkie ruchy, jakie wykonujemy na szyi powinny być ruchami „w górę” – od dekoltu po brodę. Pamiętamy o regularnym masażu.
  4. Ochrona przeciwsłoneczna – szyja i dekolt – szczególnie latem – są narażone na działanie promieni słonecznych. Z myślą o przeciwdziałaniu przebarwieniom i przedwczesnemu starzeniu skóry, filtry powinny stać się stałym elementem naszej pielęgnacji.

Kosmetyki Your Natural Side polecane dla szyi i dekoltu:

  1.  Wykorzystaj ulubioną wodę do tonizacji skóry po każdorazowym jej oczyszczeniu.
  2. Oleje i serum: możesz dodawać kwas hialuronowy i witaminę E do porcji posiadanego kremu i aplikować na szyję. Sprawdzi się też dodatek lekkich olejów, np. z pestek truskawek, pestek jeżyn czy różanego.
  3. Glinki – z powodzeniem możesz stworzyć własną maseczkę na dekolt i szyję z wykorzystaniem powyższych składników i glinek: różowej, białej czy fioletowej.

Tutaj kupisz produkty your natural side – <KLIK>